Arıtma cihazı tavsiye | Su Analizleri

Yazar : | Eyl 17, 2012 | su arıtma | Yorumlar Kapalı

Arıtma cihazı tavsiye | Arıtma Cihazlarını Tanıtım Yaparken Kullanılan Materyaller:

1. Bir arıtma cihazı tanıtım gönüllüsü size tavsiye ile ulaşır ve telefon eder su analizleri yaptıklarını ve sizin evinizdeki suları da test edeceklerini ya da X bir arıtma cihazı tanıtımı için sizden randevu alırlar.

2. Tanıtıma geldiklerinde genelde ilk yaptıkları test Elektroliz testidir. Elektroliz testi suyun içerisine iki farklı metalden elektrik verilerek suya konulan metallerden suyun içerisine metal karıştırmaktır.  Arıtma suyu berrak şebeke suyu siyah, yeşil, sarı bir renk alır. Ama arıtma cihazı suyunun içerisine iletkenliği yükseltici birazcık tuz atıldığında arıtma suyu şebeke suyu gibi kararmaya başlar.

3. Bir arıtma cihazı satan biri bu testi yapmaya çalışırsa getirdiği suyun içerisine biraz tuz atın, yani iletkenliği düşük su elektroliz reaksiyonuna girmez. Bizim ters ozmoz su arıtma cihazları suyun içerinde ne varsa hepsini alır.

4. Reverse Osmosis Ro cihazlarının zararlı maddeleri atık dan dışarı attığı faydalı mineralleri de koruduğu söylenir.

5. Mineralsiz su içmenin ne kadar zararlı olduğunubilinmektedir. Kalsiyumdan yoksun su dişlerden ve kemiklerden aldığı kalsiyumla kendini doyururken vücudun kalsiyum dengesini bozacaktır. Çocuklar için zararlı ama kireçlenme geçiren bir hasta için ve böbrek taşı düşüren biri için faydalıdır.

6. Tamamen doğal okyanus dan toplanmış mineral yüklü taş ve kaya parçacıklarından oluşan doğal mineral filtreyi tavsiye ediyoruz 6. Aşama olarak.

7. Filtre ömürlerinin 1-2 hatta 4 yıl olduğunu söylenir. Bu ürünleri dizayn eden mühendisler ilk aşama 1-2 ve 3. Filtrelerin 3 ila 6 ay arasında değişmesini söylerler yani bu filtrelerden 2500 galon su geçti mi işi biter litre olarak 9 ton yapar hesaplama yaparken içtiğiniz suya göre yaparsınız ama atık suyu da hesaplamanız gerekli yani üretilen temiz suyu 4 le çarparsanız tam tonajı verir. Tabii bazı etkenler bu değerleri indirgeyebilir. Suyun kalitesi ne kadar kötü ise o kadar kısa ömürlü olur. Membran filtre 35 ton su üretimi yaptığında ömrü dolar buda evlerde 1 ila 4 yıl arasında bir değişmesi gerekmektedir. Suyun tds oranını ölçerek membranın değişmesi gerektiğini anlarsınız suyun TDS oranı 80 ila 100 ppm değerlerini buldu mu membran değişmesi gereklidir. Tatlandırıcı post karbon filtre 6 ton temiz su üretildiği vakit ömrü biter buda 8 ay ila 1 yıla tekamül etmektedir. 6. Aşama özel filtrelerde post karbon gibi 8 ay ila 1 yıl arasında değişmesi gereklidir.

8. Düzenli filtre değişmeyen arıtma cihazı temiz su yerine kirli su üretir bakteri oluşunu engellemek için düzenli olarak filtrelerinizi yenileyin zaten çok yüksek bir maliyet getirmez sizlere en iyi arıtma cihazı  filtresi 20 TL gibi bir rakamlardadır.

9. Reverse osmosis su arıtma sistemleri dünyanın en gelişmiş su arıtma sistemidir. Ama doğru kriterlerin de su arıtma cihazı dizayn edilmiş su arıtma makineleri tercih ediniz.

10. Pahalı olan ürün kaliteli demek değildir.